Popis služby VPS

cloud

Co je to Virtuální privátní server (VPS)?

Při klasickém serverhostingu má zákazník umístěn svůj vlastní nebo pronajatý server v datovém centru. Hradí náklady na provoz serveru, zajišťuje si sám jeho monitoring, dohlíží na správnou funkčnost hardware, jeho upgrady v případě potřeby vyššího výkonu a případné opravy. Je také nucen řešit návštěvy datového centra, přístupová oprávnění a podobně.

Všechny tyto nevýhody řeší Virtuální server. Je to část velkého a velice výkonného výpočetního clusteru, poskytující virtualizovaný hardware s vyhrazeným  CPU, RAM a částí diskového pole.  Funkčnost VPS je shodná s fyzickým serverem a lze na něm nainstalovat a provozovat libovolný operační systém. K serveru máte svoje vyhrazené IP adresy a plná root nebo Administrator práva. My zajišťujeme bezproblémový chod a případný servis. Navýšit výkon virtuálního serveru lze během několika minut přidělením více paměti a výpočetního výkonu.

Pro které zákazníky jsou virtuální servery určeny?

Především pro ty:

  • kterým nedostačuje funkcionalita standardních sdílených webhostingových služeb
  • kteří vyžadují plnou kontrolu nad serverem, to znamená root nebo Administrator přístup
  • kteří chtějí vlastní vyhrazenou IPv4 a IPv6 adresu a své služby plně pod kontrolou

Pomocí ovládání ve webovém prohlížeči lze provádět všechny operace stejně, jako když sedíte před monitorem a klávesnicí fyzického serveru, například:

  • zapnutí a vypnutí serveru
  • ovládání klávesnice, případně myši serveru, a to i pokud na něm není nastavena síť nebo nainstalován operační systém
  • instalace systému z libovolného Iso obrazu CD nebo DVD nebo nabootování liveCD v případě úprav nebo oprav systému
  • možnost přístupu k OS i v případě jeho pádu nebo chybného nastavení síťové karty

Na jakém hardware jsou virtuální servery provozovány?

Používaný hardware nás výrazně odlišuje od konkurence. Nepoužíváme žádné "skládačky" z desktopových komponent, jako je v tuzemsku zvykem, i když bychom tím mohli výrazně ušetřit. Raději se spoléháme na značková řešení, konstruovaná na vysokou zátěž při nepřetržitém provozu v prostředí serverhostingových center. Taková řešení nám poskytují servery firmy DELL. Používáme výhradně procesory Intel Xeon TM, paritní ECC RAM, hardwarové RAID řadiče a výkonné serverové disky. Nespoléháme se jen na záruku výrobce, ale vždy držíme skladem jeden náhradní server, abychom minimalizovali jakýkoli výpadek.

Na jaké softwarové platformě jsou virtuální servery u TvujWeb.cz provozovány a jaký je způsob virtualizace?

Používáme plnou virtualizaci na platformě KVM - http://www.linux-kvm.org, která je rozšířena o unikátní webovou konzoli, která vám umožní ovládání vašich VPS pomocí webového prohlížeče z libovolného OS, který používáte na své pracovní stanici. Stačí mít zapnutou podporu Javy.


Jaké operační systémy lze na virtuálním serveru provozovat?

Jakýkoliv operační systém, který lze spustit na fyzických Intel nebo AMD platformách. Hostitelský systém je plně 64bitový.

Co NENÍ obsaženo v základní ceně virtuálního serveru:
Správa Operačního systému, instalace, aktualizace a konfigurace softwaru a služeb, poradenství.
Tyto úkony provádíme formou placené práce našeho administrátora podle aktuálního ceníku.

Jaké Operační systémy vám zdarma předinstalujeme?

Debian, Ubuntu Server, Centos, Windows Server
Všechny tyto systémy vám předáme ve výchozí instalaci daného OS, instalována bude poslední stable nebo LTS aktualizovaná 64bitová distribuce.
Systém bude mít aktivovaný SSH přístup a dostanete na něj root přístup (nebo aktivovanou vzdálenou plochu a Administrátor přístup v případě Windows Serveru)

Máte zájem provozovat jiný operační systém (např FreeBSD, Fedora..) nebo staší verzi distribuce? Máte možnost si jej nainstalovat sami.

Upozornění:
Pro provoz a správu virtuálního serveru je potřeba mít alespoň základní znalosti správy zvoleného operačního systému. Na rozdíl od webhostingu se o VPS server v základní ceně nestaráme, neprovádíme instalace potřebného software, ani konfigurace a úpravy na přání zákazníka a podobně. Tyto služby jsou v případě zájmu k dispozici formou placené práce našeho administrátora. Nabízíme výrazné slevy za administrátorské práce při paušální ceně za administraci formou měsíční platby.

Pokud máte zájem provozovat vlastní virtuální server, ale práce s příkazovou řádkou není vaším šálkem kávy, není nic ztraceno. Nabízíme vám ZDARMA instalaci systému ISPConfig v kombinaci s OS Debian GNU/Linux, kde si veškeré služby můžete nastavit z prostředí webového prohlížeče. ISPConfig vám umožní si "na jeden klik" nastavit webové stránky a s nimi spojené FTP a MySQL účty a emailové účty, firewall, Cron, Shell účty, mailing listy nebo DNS záznamy pro libovolné domény v neomezeném množství. Systém má široké možnosti nastavení oprávnění, kdy vybrané osoby mohou spravovat jen vybrané domény a služby, můžete tak na našem VPS provozovat i vlastní webhosting.
Více o systému ISPConfig najdete zde

Jak je to s výkonem virtuálních serverů u TvujWeb.cz?

Monitorujeme, aby nedošlo k přetížení žádného hostitelského serveru, fyzické servery jsou naddimenzovány a zdroje včetně RAM jsou garantovány.

Managed servery

Pokud máte zájem o správu svého serveru naším odborníkem odborníkem, nabízíme Managed servery server s Debian GNU/Linux. S tímto velice stabilním a robustním operačním systémem máme dlouholeté zkušenosti, sami jej používáme na našich vlastních produkčních systémem jako jsou webové, emailové a DNS servery a jsme s ním schopni vyřešit téměř všechna myslitelná přáni klienta.